Реставрація Cerek Sirona

CEREC  (від  англ.   Chairside Economical Restorations of Esthetic Ceramic , прилад для економічної та естетичної керамічної реставрації) - комплекс з технології, обладнання та матеріалів для виготовлення зубних мікропротезів (вкладок, вінірів, коронок), що виточують з керамічних блоків із застосуванням спеціалізованої CAD / CAM системи. Розроблено в університеті Цюріха.

Протезування з використанням CEREC здійснюється за один сеанс. Одонтопрепарування (підготовка зубів до реставрації) нічим не відрізняється від звичайних методик. Потім компактним скануючим пристроєм створюється тривимірна комп'ютерна модель підготовленої до протезування порожнини і навколишніх тканин. Наступним кроком стоматолог в рамках моделі щелепи формує модель керамічного протеза. Потім вибирає заготовку відповідного кольору і розміру, поміщає в підключений до комп'ютера фрезерний автомат, після чого цей автомат парою алмазних фрез вирізає протез. Через 15-20 хвилин протез готовий і можна приступати до його примірці і фіксації

Скануючий пристрій - це компактна ручна оптична відеокамера, поєднана з проектором лазерної сітки, по зображенню якої комп'ютер визначає геометрію порожнини.

Система проектує зображення порожнини і навколишніх тканин на монітор, що дозволяє лікарю або його асистенту використовувати CAD-частина системи для створення дизайну реставрації. Після завершення дизайну реставрації стоматолог запускає фрезерувальний модуль (CAM-частина системи), який виточує реставрацію з блоків високоякісної кераміки за лічені хвилини. Реставрація, яку видобувають із фрезерувального модуля, готова до перевірки конструкції та фіксації.

 

Реставрация Cerek SironaРеставрация Cerek SironaРеставрация Cerek SironaРеставрация Cerek Sirona

Всі переваги даної технології описані також у відео презентації