Стерилізація інструментів

У нашій клініці безпека клієнтів понад усе. Медичний персонал приділяє належну увагу повному циклу очищення та стерилізації матеріалів, прибирання та дезінфекції приміщень.

  На даний момент особлива увага в медицині приділяється проблемі забезпечення безпеки пацієнта в процесі лікування. У клініці «Лікаря Опенько» діє програма захисту пацієнта "АнтиСНІД-Антигепатит", яка представляє собою цілий комплекс заходів, що включають використання спеціального обладнання, стерильну упаковку, витратні матеріали та особливі методи роботи. У медичних установах, що не практикують такі захисні системи, існує значний ризик зараження вірусними інфекціями. Програма захисту пацієнта "АнтиСНІД - Антигепатит" стоматології "Лікаря Опенько" дозволяє надійно перекрити можливі шляхи зараження усіма групами вірусів, мікробів, токсинів, спор і будь-якими іншими шкідливими агентами.

 Основний етап програми - якісна стерилізація всіх інструментів багаторазового застосування. Попередньо очищений в ультразвуковій ванні і продезінфікований в спеціальних розчинах інструмент запаковується в пакет і потім піддається стерилізації в автоклаві. Стерилізуються в спеціальних автоклавах також і стоматологічні наконечники. Стерильність інструменту, обробленого і упакованого таким чином, гарантовано зберігається протягом року.

Ключова ланка програми "АнтиСНІД-Антигепатит" в стоматології - це стерилізація наконечників - обертаючих пристроїв, в які встановлюються бори. Якщо наконечник не міняти, тканинний детрит і зубні відкладення, які зберігаються на роторі наконечника, невидимим, але потужним струменем надходять в ротову порожнину наступного пацієнта і через пошкодження слизової з великою ймовірністю можуть його інфікувати. У нашому випадку наконечник після кожного пацієнта очищається, дезінфікується і стерилізується в спеціальній установці DAC Universal, яку ми придбали в 2014 році.

 

 

В жовтні 2016 року в клініку був придбаний сучасний автоклав Dac Professional+ німецької компанії Sirona.

 

Кілька разів на день повітря в кабінетах проганяється через спеціальний пристрій, що забезпечує його стерилізацію ультрафіолетовим кольором.

 Виходячи з принципу поділу, у кожного пацієнта використовується разовий комплект, що складається з бахіл, нагрудної серветки, пластикового слюновідсмоктувача, серветки для дезінфекції крісла та навколишнього обладнання, разової носової хустинки. Забезпечення всього комплексу заходів можливе тільки при роботі в 4 руки - лікар + асистент. При цьому і лікар, і асистент використовують разові рукавички і маски.

 Ми вважаємо, що тепер наші пацієнти надійно захищені.